Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Salam to all..

azhar
rock71
mcyg71
Fadzil
Noorulhuda
FAD
safidah
niza
ummie ratna
acaitare
14 posters

Page 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Go down

Salam to all.. - Page 40 Empty Re: Salam to all..

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 12:00 pm

3 YEARS LATER AFTER 3 YEARS AGO.....

ahad tu, 8 Nov 2009, jam 4.00 pm, aku dgn 5 lagi kawan2 dah ready kat Jetty Permatang, manjung (hampir dgn Teluk batik, Lumut)..boat memang parking kat situ...sebelum tu siap beli nasik bungkus, roti, air mineral and air kotak, bwk jugak maggi hot cup..and macam-macam lagi..boat tu ada dapur so....selain dari mancing, kitaorg jugak akan main masak2......4.30..berlepas...tenang jer hari petang tu....tapi ombak kuat...air baru nak pasang....so boat tu melawan arus pasang jadik hentakan agak kuat....aku rasa ok lagi...perjalanan tu ambil masa lebih kurang 45 minutes...20 batu nautica ++, tu la jarak lebih kurang......memang enjoy bila melihat kejauhan dan pemandangn di laut lepas..sesekali nampak ikan melompat di permukaan air..sesekali nampak beg palstic sampah....adeh! boat terus meluncur laju dan pantas, sepantas harapan ingin memperolehi tangkapan yg lumayan....sambil angin laut menyapa ke muka..sambil tu jugak angan2 dah sampai ke tahap bawak balik ikan JAWS....tapi takat ni aku blom pernah kecewa...mesti ada hasil...

Oh! lupa nak cerita..sebelum kaki mencecah boat tadi..sempat satu SMS di compose kepad boss aku "Doktor, maaf saya tak dapat hadir meeting esok (isnin)...masih belum cukup sihat..." memang smalam ada 2 meeting pagi and petang....aku patut hadir....tapi hehhehe..aku di laut.....dan mesej yg berbaur penipuan tu terpaksa aku layangkan.....tak samapi 5 minit....Setiausaha mesyuarat talipon aku..."Eh! ko kena datang la besok....sape nak bentang bajet" dia ttanya..tegas...."aku tak sihat ler....aku dah fax kat SIPOLAN (nama rahsia)..esok dia bawak...ok..tak sihat sgt" sambil batuk-batuk dan aku garaukan sikit suara mcm org demam...."ok dia jawab" percaya..aku rasa dia percaya....masa tu boattenagh laju ke destinasi....aku terus berfikir.."jujur ke aku....arghhhhhhh!! persetankan.....janji misi terlaksana..hehhehe Twisted Evil ".....
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  niza Tue Nov 10, 2009 12:05 pm

eish...eish...cecara nak menjawab if ada org questioned MC....so yeop nanti kalau anak buah bg alasan aok siasat sket...he..he
niza
niza

Back to top Go down

Post  mcyg71 Tue Nov 10, 2009 12:09 pm

waa..keh debar gak ney..yeop..pastuuuu.... Embarassed
mcyg71
mcyg71

http://mcyg71-sentuhankay.blogspot.com

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 12:09 pm

hehhehehhe!!! betul la niza.....hahahhahhahha!!! tapi aku dah terima pembalasannya.....huhuhu!....nanti aku cerita.....panjang sikit kali ni..sebba cerita tu panjang....hahahhaha!
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 12:19 pm

5.00 PM hari yg sama...

Boat berlabuh..mcm dulu2 aku suka belajar cara2 nak kendalikan boat ni....so aku ke hadapan boat, capai sauh...terus campak ke laut, diikuti dengan folater....seterusnya aku release tali hingga sauh sampai ke dasar laut....dan ikat di boat tali tu...so.boat dalam kedaan stabil....kawan lain dah ready dgn rod masing2, pasang umpan...then bottom fishing......aku pulasibuk casting umpan (actually sotong)...kalau nak mancing kat tempat2 tertentu kita mesti tau umpan apa yg biasa ikan kat situ santap...so kalau pulau sembilan ni..normally SOTONG HIDUP memang jadi habuan utama..so aku keep casting (candat) sotong..lepas sekor2 sekor aku dapat..still alive....aku masih tak mancing....aku tau area tu biasa ikan akakn mula makan malam...7.00pm to 9.00 pm......dan tempat yg tekong ni stop..hanya nak carik umpan jer....dah dekat lebih 80 ekor sotong aku dgn tekong tu dapat..so simpan sotong tu dalam peti khas...to make sure dia tterus hidup..at least sampai esok pagi...hehhehe! aku rasa badan aku dedor semula..batuk pun agak kuat...mungkin sebab angin tu sejuk....langit nampak mendung di daratan...."nak hujan kot..." bisik tekong kat telinag aku..kawan2 lain masih sibuk layan pancing....aku nampak dalam peti ada la 7 ekor anak ikan kerapu,,,"hehhehhe! jadik la buat lauk..." ngomel hati aku....badan rasa macam lemah jer...perut mual...terus kau telan pil tahan mabuk...hehhehe! tu la aku.kalu ke laut mesti mabuk punya....hehheheh!!! so umpan dah ada...aku tarik sauh..tekong on engine...kawan2 pun dah naikkan pancing masing2....terus ke destinasi pertama.......LUBUK JENAHAK Pulau SEMBILAN....yeahooooooooo!!! uhuk..uhuk! aku jerit and batuk.....
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  mcyg71 Tue Nov 10, 2009 12:28 pm

bete ke keh dgr pgi td..kwn cter umpan sotong ni lebah!! lebah yg d rebus..
mcyg71
mcyg71

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 12:32 pm

Tepat jam 7.00 pm..sampai destinasi pertama, aku labuhkan sauh..tekong matikan engine boat..keadaan ceria, kawan berjenaka..sambil ketawa...aku terus sangkut umpan sotong hidup...realease to the bottom of the sea...yg lain pun sama...air deras so pakai Ladung size 500 gm (setengah kilo...) kalau tak hanyut.........First catch...Jenahak 2.8 kgs...tekong dgn Mesin Letrik....2 nd catch Jenahak 1.5 kgs....aku..hehhehhee!!! 3 rd catch..tapi terlepas jugak aku......4th catch....kawan aku dapat Jenahak 2.5 kgs......tak sempat tangkapan seterusnya..hujan turun..renyai-renyai....tekong kasik sign kat aku..tarik sauh naik....dia pun hidup engine..org lain tarik pancing naik.....tak sampai 10 minit...hujan berderai dgn lebat siap dgn ribut.....mujur baot sempat sampai belakng pulau (teluk) nak berliindung dari ribut..tu pun kena jugak...bergoyang boat lambung dek ombak......aku siap ldengan life jacket..ni alau terbalik aku terjun dulu...yg lain pun sama....adeh! basah kuyup...lenjun....barang2 pun lenjun...yg selamat makanan sebab dok dalam box.....jam 11 mlm..masih lebat....2 pagi jugak tak berhenti lagi....aku dah sejuk giler..batuk tak henti2....mata pulak ngantuk sebab aku telan ubat batuk....aku rasa aku dah demam..badan ngeletar dgn basah pastu angin tiup....aku tarik canvas seimut badan terus baring adalm boat....tertido dlm hujan lebat dan ribut kuat.....sib abik ada ubat tido...arghh! aku jaga jam 4.30 masa tu dah tenang...kawan2 lain pun nampak tak selesa...ada yg tukar pakaian ada yg tak bawak baju persalinan....sib abik aku bawak....tkar and relxs...nasak air panas...bancuh kopi ang maggi hot cup..layannnnnn......tapi aku demam..really2 demma...telan panadol soluble 2 bijik.....ada la panas sket....stay kat situ sampai 7.00 am.....
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  mcyg71 Tue Nov 10, 2009 12:37 pm

eiii x takuuuttt kew..
mcyg71
mcyg71

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 12:41 pm

Monday Morning 9 Nov 2009 7.00 am

Boat bergerak kedestinasi seterusnya, kali ni ke lubuk Pari...Lubuk ni meang terkenal kat Pulau sembilan..biasanya tak pernah tak berhasil...tak jauh dari situ lebih kurang 3 batu nautica....7.30 am..mula mancing..jugak guna umpan yg sama Sotong..sotong tu masih sihat, hidup segar bugar.......memang seperti dijangka..kat situ jer dapat 4 ekor pari semua atas 4.5 kgs.....jam dah 9,00 am..aku terus terang dgn kawan2 kena balik..tak tahan...badan panas, kpala pening...tapi yg kau masih bertahan..tak muntah..ahehheheh..sebab kalau muntah jer mabuk laut)..biasanya akan jadi bahan ketawa diorg sampai bila2.......on the way nak balik..opis call aku tanya sebab apa tak datang opis..so aku jawab tak sihat..demam..kali ni aku tak tipu..aku bebetul demam.....nyaris tak karam....dah tu pulak.....patut dah elok dari demam jadi macm sekarang....so.......WHAT DO YOU THINK?

p/s: aku rasa aku dah dibalas atas ketidakjujuran aku..huhuu! but aku dapat ikan...hehehehhehe!!!! end of this month aku repeat balik..same place.....tapi kau nak ambil cuti dan tak menipu lagi..wassalam......
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 12:44 pm

Apa la lebah........org pakai CANDAT ler........sotong ni makan mender yg kotor2, kalau ada ikan mati ke, org mati ke...diorg (sotong) bergayut la...udang pun sama....tu la..bila kita nak CANDAt sotong..kita umpan dengan sotong or ikan yg mati..lagi busuk lagi bagus.....bila dia dtg in group..sauk jer....kalau candat tu..kena casting..dia akan kejar and tersangkut kat mata kail(candat)...ok kama....kalau nak experiance it...jom.....hehhehhehe!!
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 12:47 pm

Takut ker??????

takut ni untuk org yg takut jer.....kalau nak memotivasikan diri..elok la sekali-sekala kelaut....hehhehehhe!!!! aku pun takut jahhahahhahha!!!!
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 12:52 pm

balik jap..Lunch <<<<tak tipu....
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  mcyg71 Tue Nov 10, 2009 1:05 pm

eiii..idak ler..mak aiii..pndg kat bawah..uiiyoooo..byk nyer aiiirrrr..uiiiyoooo..dalammmm nyerrr...

ade mber ajak gi scuba diving..keh muler mikir,lau nk scuba diving..nak kaii pelamponggg gakkkk Very Happy

tkuuut nyer aiirrrr dalaaammmm...
mcyg71
mcyg71

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 3:06 pm

Okeh! I'm back......now rasa tenang sikit jiwa ni (lepas telan ubat batuk).....eh! mana orang2...weiiiiiiiiiiiiiiiii!!!
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 3:21 pm

Scuba diving biasa org akan pakai some sort of pemberat kat pinggang supya tenggelam....kalau aok kama pakai pelampong...mandi swimming pool jer laa.....hahahhaha! Eh! mana olang2......ni musti sibuk bekerjaya...nampaknya aku sorang jer la layan diri yg masih belum kebah...adeh!
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  mcyg71 Tue Nov 10, 2009 3:39 pm

hahaha..gelak keh weiii...lau mndi kolam pn nak yg paras pinggang jew...cukuk lar tuk keh..

-------

https://cliffordian71.forumotion.net/viewtopic.forum?t=14
mcyg71
mcyg71

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 40 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Back to top