Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Salam to all..

azhar
rock71
mcyg71
Fadzil
Noorulhuda
FAD
safidah
niza
ummie ratna
acaitare
14 posters

Page 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Go down

Salam to all.. - Page 39 Empty Re: Salam to all..

Post  azhar Thu Nov 05, 2009 4:21 pm

Pidah....cute la..hehhehehe!! tapi apasal bergambar kat depan toilet sekolah......gambar tu tak busyuk ker????
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  azhar Thu Nov 05, 2009 4:30 pm

ok...sambung.....

Aku segera jer berkemas,masuk barang2 dalm keta, kunci rumah, sangkut kan tanda "UNTUK DISEWA sila hubungi 016 4409800 azahar)" kat gate...start keta blah! aku tinggal kat rumah tu dgn perasaan yg berbelah bahagi....'rumah dah bersih..mungkin fizikalnya bersih.tapi rohani nya...mungkinkah....?????"...lama jugak rumah tu kosong...lepas 15 hari gitu aku dapat call...."Ini azahar (nama sebenar aku) ke?....saya Hussein (bukan nama sebenar)" "yer sayerrrrrrr!! ada apa sin..." jawab aku mesraaaaa!! " mcm ni, saya nak sewa rumah u ni, saya dgn family...baru pindah Ipoh, kawan yg rekomen...boleh tak? "boleh" aku jawab..."RM400 sebulan, 2 bulan deposit sewa and RM200 utk letrik dan air....setuju ke sin" aku terus terang.." ok, saya dah tau..kawan bagi tau...saya nak tengok rumah tu sabtu ni boleh? " dia nampak happy betul..."ok! kunci abg amik kat jiran sebelah..nama dia Lan 9buka nama sebenar)..ok yer..apa-apa hal tipon saya balik..." aku akhiri perbualan tu............sambung.....
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  azhar Thu Nov 05, 2009 4:45 pm

sambung lagiiiiii....

sabtu tu jam 10.00 am lebihkurang dia call aku..kata dah tengok dan setuju...so dia terus amik kunci tu..nak masuk next week katanya.....wednesday aku gi sana..barang2 dgn org2 dsekali dah ada kat umah tu...so aku serah agreement, amik deposit RM1000 pastu chat lebih kurang and blah...harap2 semua berjalan dgn baik......

Lepas raya baru-baru ni.....

aku gi beraya umah jiran2 lama aku, diorg terus cerita kat aku yg penyewa tu ada citer kat diorg pasal gangguan makhluk halus kat rumah aku tu....tapi ceritanya dia dah tangkap gunakan khidmat bomoh dari Batu gajah, aku terkejut gak..selama ni tak la ada pulak aku berkawan dgn makhluk halus....yang berkulit mulus ada laa...opssssss!! hehhehe! dulu laaa......so aku rasa macam tak puas hati jer....so baru2 ni (selepas 2 bulan citer tu berlegar-legar)..aku dgn berani tanya sendiri kat tuan rumah tu..." btul ke sin, hang tangkap hantu raya kat rumah ni??? aku dengar kak rose (bukan nama sebenar tapi mmg pandai bawak mulut..kira2 dia nisiaran radio la kat my area) cakap.."..aku tanya dgn tenang jer..berkerut dahi si hussin ni...."isk...tu la isteri saya tu...ckp suruh diam dia heboh jugak...ni la pompuan" katanya...aku dapat agak yg mender ni dia cuba rahsiakan..tapi biasa la mulut pompuan la katakan bukan mulut tempayan...mulut tempayan boleh gak ditutup....hehhehhehe!!! so dia citer la from A-Z.....mula2 dia masuk dia rasa lain macam, pastu anak2 dia takleh tido...asyik nagis jer..yg paling seram katanya..ada bayang2 hitam dlm rumah tu...so dia panggil bomoh dari batu gajah, handal katanya...akhirnya lepas raya ritu....dapat tangkap 2 ekor hantu raya masuk dalam botol....sekor kat pintu depan...sekor lagi kat pintu belakang..pastu baru la tennag dia dok rumah tu...aku dengar dgn tenang jer......pastu aku imbas balik masa aku dok dulu 4 tahun...tak ada la pulak...bayang tu mmg ler ada warna hitam gak..tu bayang aku..tak pernah la ada bayang warna putih..apa lagi warna meroon or magenta....masa aku basuh rumah hari tu..mmg la sejuk..sebab aku on aircond dalam bilik, bunyi kat belakang tu..aku rasa bunyi motor.....so...isk..ntah ler....tapi lepas dia citer akt aku pasal hantu rayer tu..aku rasa aku tak dok dah umah tu.....hehhehehhe!! aku pun ada hati dan perasaan gak..PENAKUTTTTTTTTTTTTTTTT!!! hahhahahha!!!

sekian wassalam.....

p/s : kisah ni benar2 terjadi..cuma watak daan nama dirahsiakan..kecuali nama aku dan nama hantu rayer...kah! kah! kah
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  azhar Thu Nov 05, 2009 4:49 pm

dah.......yeop nak balik......tapi ingat..."JANGAN BIARKAN DIRI ANDA DISELUBUNGI..MISTERIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII" Twisted Evil
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  safidah Thu Nov 05, 2009 5:17 pm

yeop mana hang tau belakang tu toilet...????

Yeop...abis tu si sin bukan nama sebenar tu masih tinggal situ lagi ke? pas antu kena tangkap ...dah tak de gangguan ler....

kama suka sangat pergi rumah yang penuh misteri tu...kan kama kan Twisted Evil
safidah
safidah

Back to top Go down

Post  mcyg71 Fri Nov 06, 2009 7:32 am

misteri.... pale

slm mnis... Very Happy

pening kpala....
mcyg71
mcyg71

http://mcyg71-sentuhankay.blogspot.com

Back to top Go down

Post  mcyg71 Fri Nov 06, 2009 7:37 am

aku da ingt zalmee..smlm misah kol aku,lama gak lar..mleleh le peluh kat tinga..cter sal zalmee..dia pn ingat zalmee..

pidah ade sorg lg..nama dia meor..haha tp takat tu je ingt...meor ,dia pindah perak ms jah 2 ke 3..budak matahari gak..
mcyg71
mcyg71

Back to top Go down

Post  mcyg71 Fri Nov 06, 2009 7:42 am

bila cter bab antu ni kan,lau seriau tu..biasanye ade ler... Very Happy

umah misteri pidah...haha..misteri tu mgelilingi keh...pening
mcyg71
mcyg71

Back to top Go down

Post  safidah Fri Nov 06, 2009 7:56 am

meor hashim manaf ke????
safidah
safidah

Back to top Go down

Post  mcyg71 Fri Nov 06, 2009 8:02 am

keh x ingt nama dia...haha

pidah..pidah..lau x silap..ada sorg lg nma dia start 'z' gak..dia kwn ngn nan basir..ngn sariman..tp lupe benor..salu gak main ngn dia..main rebut tiang,main pijak kasut..main tom..tom.. Very Happy Very Happy
mcyg71
mcyg71

Back to top Go down

Post  mcyg71 Fri Nov 06, 2009 8:06 am

zalmee la tu kot..ade imbas gmbo dia ms kecik..

zamizi tu gemok ms kecik yer..patet keh x ingt dia ms skoloh rendah..baru ni prasan..bete kan yg kai spek bdiri tengh kanan skali...

keh ni bersin aje..tu awl keh ni..

lepih ujan weh
mcyg71
mcyg71

Back to top Go down

Post  safidah Fri Nov 06, 2009 12:24 pm

sini pun hujan juga....mendung semacam kalau tak hujan...bila sejuk asyik nak g ke bilik kecik lah plak...
safidah
safidah

Back to top Go down

Post  Noorulhuda Sat Nov 07, 2009 11:46 am

Salam, niza nasib baik dalam forum kita2 aje...insyaalllah nanti huda bawakan, aok cakap aje nak order berapa....

Kama, huda baru baca bagaikan puteri, itu pun tak dapat straight, ada aje keje lain yg nak dibuat...intro aje sebenarnya dah best tapi tak apa huda cuba juga cari2 masa baca novel ni.....

Yeop lega le aok sekarang, rumah aok dah diselamatkan oleh Sin bukan nama sebenar...kalau tak usaha dia susah juga asyik nampak bayang2 aje....

Rock macam mana perkembangan bowling....semoga success ya....
Noorulhuda
Noorulhuda

http://www.warisanopahumi.blogspot.com

Back to top Go down

Post  rock71 Mon Nov 09, 2009 2:05 pm

assalamualaikum.. Very Happy
rock71
rock71

Back to top Go down

Post  niza Mon Nov 09, 2009 2:08 pm

Rok nanti ari Khamis ke Jumaat ke aok remind kat sini ek sal bwlg....takut kita2 yg muda belia lupe la plak
niza
niza

Back to top Go down

Post  rock71 Mon Nov 09, 2009 2:19 pm

ahaksss muda belia ke??.. Very Happy

k rojer niza..
rock71
rock71

Back to top Go down

Post  niza Mon Nov 09, 2009 2:22 pm

eh aok jgn... rupe may b tak lah mude mek tapi hati...emmm...muda senalo!
niza
niza

Back to top Go down

Post  rock71 Mon Nov 09, 2009 2:47 pm

ye la keh pun rasa gitu gak..muda senalo.. Very Happy

nama-nama terkini join bowling

fazri
sudin
nazri
usop
kama
zamri
azila
embong
mahmud
siva
niza
huda
huda
pidah kot
rock71
rock71

Back to top Go down

Post  mcyg71 Tue Nov 10, 2009 6:40 am

salam manis... Very Happy

keh mude gak nizaa..haha

adeh keh nii...x ley tido..rini nok senamrobik kat skolah kg gua (kg keh)..kat padang tengku..rini kome berlima..1 laki 4 pompuan..haha.. Rolling Eyes

mlm tadi keh gi umoh mok sedara rat..kat blkang umoh keh,keh dapat tau..ayah sedara rat mninggal dlm kul 9 n laki keh npok keta rat..kome pn trus bersiap nk ziarah...keh sampe trus cri rat sb x ler keh sorg2,salam ngn seme yg ade ( pompuan ler)..tp keh x npk jenazah..dlm bilik kott.. Shocked ..xper ler keh borak ler ,ade 1/2 jang keh borak..keh pn tnya..arwah mna???..rat ngan gaya trkejek..ape????? (dlm ati keh..looh pasei nya rat nii)..keh ulang lagi..mana arwah nyer????..lembut + kama daa kerayan tp nk btanya gak...sb pelik kaaann???!!!...apewww????!!! rat jawak lagi..(dlm ht keh paseiii nyerrr..ke keh saloh org mninggal..tp suasana bete daa..mok de tuu sedey bete keh tengok..anok bongsu dia pn sedey keh tengok,masa nok masuk td pn anak sulung dia bercreter ngn jiran sebeloh dia cina (watak sohih n benor)...so keh mmg x pueh hati ngn rattt...keh ulaaang laagiii...btanya....manaaaa..arwah nyer dlm bilik kewwww???!!!!!!!! Mad ....(bebal ngat rat neyy..nk kene neyyy)...pastu rat bru prsann..looh aok ney..daa kebumii ptg td jugek kul 6.30..kome pn x dan.... Cool looh patet lerrrrr...

deme tau keh dlm kul 12 gitu keh mesej ngn rat..kemain lagi rat bcriter..dia bli kasut sneaker..(keh x tau rupe guane kasut sneaker neyy..tiit tok..tok tik kome berbalas mesej..masa tu keh kt padang MDL ade bebudak pra brtanding senamrobik n men bola jaring..alahaii tiang gol tinggi kaweh jer..beh gler keh tengok dorg main..pastu undang2 xder..byg kan GS ley jadi GK..sweet gilerrr uuuuu....pastu ptg keh gi main bdmnton...n mlm ms keh buka fb..chat sikiiit...ade ler budak nma AZMIN mude dri kita klipedian ler,kakok dia duk sma taman kat SK3 tuu..masa tu lar laki keh blik..bgtau ayah sedara rat mninggal..pehtu keh cam tpinga2 kit...dlm ht keh mikir..keh bbalas mesej ngn rat bilaaaa..ekkkk..rini ke semalammmmm?????..keh ingt2 lupeeee.....pastu deme pikir laaarrrrrr sendiriiiiiiiiiiii...

keh nk mandiii nok bersiap2 nok senamrobikkk...salam manizzzzzzzzzzzzzz Very Happy
keh da belasaaahhhh rat Evil or Very Mad
*org yg kena blasah n yg mmblasah..tetap menten comey...suka mek jpa kenkawan dlm ape situasi pn..keh jpa kak ratna,rat n sepupu rat yg comey2 tuu...lor lupe lak nama..dlm ht ingat tp jari n otak x ingat...adeh !! keh ingat nti keh bgtau...haaaaaah 'anne yusnita'...muah
mcyg71
mcyg71

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 10:49 am

oK...TAK PE.....tengok kan list tu...nama yeop tak ada, azahar pun ditiadakan..itu menandakan kehadiran yeop selaku PENCABAR UTAMA kejohanan bowling tidak dialu-alukan..maka dengan rasa kecik hati dan rendah diri yeop dengan rasminya menarik diri dari kejohanan tersebut..huhuhu (majuk arr ni........)
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 10:59 am

Ok..forget about that..apa yg lebih penting...dairy yeop kali ni......3-4 hari lepas hari-hari yeop tidak begitu memberangsangkan..atau lebih tepat lagi yeop sakit....sakit tekak, sakit pinggang, lenguh-lenguh sendi, body temperature pun melebihi had normal....mc start from friday until yesterday.....hari ni???? masih lemah-lemah..tak kebah....tak semiak kata org tempat yeop....adeh! tapi hari ni yeop ada kat opis ni hah! kena datang..terpaksa datang.....adush!
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 11:13 am

Tapi, sungguhpun begitu.....yeop berkesemapatan la jugak menghabiskan cuti-cuti sakit tu dengan beraktiviti...lain tak bukan yeop sempat turun ke laut memancing (selepas 4 tahun gantung pancing) bersama dengan kawan-kawan sihat yang lain....tu la ceritanya..tapi ada mender yg kalau boleh kita kongsi bersama...untuk dijadikan errrrrrrrrrrrrrrr!!! SEMPADAN mungkin........bukan apa....persoalan nya apakah pembalasan tu sebegitu segera atas ketidakjujuran...ermmmmmm!!!! u all judge it...ok.....
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 11:24 am

SIRI PENYESALAN : dalam Episod aku tidak sejujur mana......,,,,,,,,

Khamis 5 Nov 2009, Jam 4.30 pm,

'bro, free ke ahad ni jom mancing Pulau sembilan...boat free" aku dapat SMS dari kawan aku yang stay kat Lumut, kebetulan dia baru Beli boat Fiber 80' x 12'..besar dan cukup luas...engine pulak pakai Yamaha Enduro 60 CC, power gak...."Yes..jadik......" tanpa fikir panjang aku balas sms tu....bukan apa sebelum ni aku dapat MMS dari group tu la...biasala diorg bila turun laut, fishing caught a big fish..siap bergambar then MMS dari tengah laut provoke kawan2....tu yg GIAN datang menjelma dalam hati..dah la lama gantung pancing.....tapi hari tu badan aku dah dedor-dedor tak berapa nak sihat....so next day by friday..gi Hspital sebelah opis ni...amik MC....dapat sehari....ermmm...relaxs kat rumah sambil service set pancing.....kepala dah tak ingat lain dah......pulau Sembilan here i come....last aku gi sana kira 3 tahun dulu...tiba hilang minat memancing lepas bini aku beranak..lepas sorang..sorang....lepas sorang..sorang......hehehhe!!!
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  azhar Tue Nov 10, 2009 11:35 am

3 YEARS AGO.....

"Abang, ada mender nak cakap ni.....?"..pelahan jer my wife bisik kat telinga aku.."apa nya? cakap jer la....." jawab aku ringkas but curious..." positive...i pregnant....jom gi confirnm kat spital"..dia sambung...masa tu jam baru 10 am...aku masih kerja kat sg siput..aku balik umah jap breakfast.....terus aku gi spital check...confirm wife aku pregnant utk anak yg no. 2.....mcm biasa aku hentikan aktiviti memancing aku....after 9 months....dapat sorang baby gurl.....masa tu bulan ramadhan al-mubarak....

4 bulan lepas tu.....

"Abang, ada mender nak cakap ni...." same dialog..perlahan jer " apa nya...." lagi curious aku..." rasa macam pregnant la......"huh!..kalau u free gi la beli test kid....abg kena gi kursus" jawab aku...sebenanya aku tak berat snagt sebab takkan la baru dapat sorang dah ada sorang lagi yerr tak...masa ni aku dah tukar kat opis sekarang....masa aku kat KL kursus..my wife call..confirm....pregnant...hehehhe!!!..tu la citer nya lebih kurang sebba apa dah hampir 4 tahun aku tak memancing......

So...SMS yg terbabru tu aku tak boleh nak tepis...hati ni mcm meronta-ronta jer.....walaupun dalam keadaan kesihatan tak berapa mengizinkan.........aku tekad..mesti pergi......
azhar
azhar

Back to top Go down

Post  mcyg71 Tue Nov 10, 2009 11:47 am

beh nyer citer...smbung lerrr
mcyg71
mcyg71

Back to top Go down

Post  Sponsored content

Sponsored content

Back to top Go down

Page 39 of 40 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Next

Back to top